نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چرا همه از من غول ساختن؟ ایا واقعا میشه با انگیزه درس خوند؟

1455
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42305
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy چرا همه از من غول ساختن؟ ایا واقعا میشه با انگیزه درس خوند؟

سلام خیلی ممنونم که دارید این مطلب رو میخونید
    من امسال یازدهمی هستم،از اون دانش اموزای شب امتحانی از اوناییی که دقیق نودی هستن، از پارسال هیچی پیشرفتی نداشتم تو تیزهوشان درسدمیخونم و بسی هم تحت فشار خانواده که تو باید ابروی ما روبخری ،خجالت بکش اگه رشته خوبی نیاری ،بابا منم مثل همه دلم میخاد برم بیرون با دوستام چت کنم ،برم کافه و... مامانم انتظار داره من بشینم درس بخونم کل شبو روزو بعد مثلن بین هر دوساعتی که درس میخونم ،پنج دقیقه بیشتر استراحت نکنم،دوستای قدیمیم میان ازم سوالای چرت و پرت میپرسن که شروع کردی دهمو خوندن ،جزوتو قرض میدی، رفتی کلاس و... من نه یک غولم نیه یک ادم فضاییی شاخ دار ،منم ی ادم عادیم که شانسی تیزهوشان قبول شدم،هیچکس باور نمیکنه،مامانم بهم گفت تو قبول نمیشی پس تجربی نزن و بدین سان بپد که ما ریاضی زدیم و قبول شدیم اره دیگه مامانممم منو باور نداره، من به حدی از خودم رسیدم که از کتابا حالم بهم میخوره پارسال بس ناجوانمردانه اذیت شدم چون نسبت به بقیه صفر بودم اولای سال انقد تلاش کرم اما هیچ کاری نتونستم بکنم،امسال اما شدیدا بی خیال شدم و دلم میخاد درس بخونم اما نمیشه احساس میکنم که خیلی عقبم و از بقیه کمترم ،در کل از خودم راضی نیستم و بقیه رو هم عذاب میدم، خیلی سعیمو کردم، برنامه ریزی مردم، مشاوره رفتم، به خودم هزار بار قول دادم اما انگار من واقعا ادم نیستم شاید بقیه درست فکر میکنن و الانم که دارم اینو مینویسم نمره حسابان مهرماهمو شدم10،به به چه شود، دوستا لطفا کمکمم کنید که شدیدا نیازمند نصیحت های شما هستم، جرا من اینطوری شدم واقعا😢

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : چرا همه از من غول ساختن؟ ایا واقعا میشه با انگیزه درس خوند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gerdo نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنونم که دارید این مطلب رو میخونید
    من امسال یازدهمی هستم،از اون دانش اموزای شب امتحانی از اوناییی که دقیق نودی هستن، از پارسال هیچی پیشرفتی نداشتم تو تیزهوشان درسدمیخونم و بسی هم تحت فشار خانواده که تو باید ابروی ما روبخری ،خجالت بکش اگه رشته خوبی نیاری ،بابا منم مثل همه دلم میخاد برم بیرون با دوستام چت کنم ،برم کافه و... مامانم انتظار داره من بشینم درس بخونم کل شبو روزو بعد مثلن بین هر دوساعتی که درس میخونم ،پنج دقیقه بیشتر استراحت نکنم،دوستای قدیمیم میان ازم سوالای چرت و پرت میپرسن که شروع کردی دهمو خوندن ،جزوتو قرض میدی، رفتی کلاس و... من نه یک غولم نیه یک ادم فضاییی شاخ دار ،منم ی ادم عادیم که شانسی تیزهوشان قبول شدم،هیچکس باور نمیکنه،مامانم بهم گفت تو قبول نمیشی پس تجربی نزن و بدین سان بپد که ما ریاضی زدیم و قبول شدیم اره دیگه مامانممم منو باور نداره، من به حدی از خودم رسیدم که از کتابا حالم بهم میخوره پارسال بس ناجوانمردانه اذیت شدم چون نسبت به بقیه صفر بودم اولای سال انقد تلاش کرم اما هیچ کاری نتونستم بکنم،امسال اما شدیدا بی خیال شدم و دلم میخاد درس بخونم اما نمیشه احساس میکنم که خیلی عقبم و از بقیه کمترم ،در کل از خودم راضی نیستم و بقیه رو هم عذاب میدم، خیلی سعیمو کردم، برنامه ریزی مردم، مشاوره رفتم، به خودم هزار بار قول دادم اما انگار من واقعا ادم نیستم شاید بقیه درست فکر میکنن و الانم که دارم اینو مینویسم نمره حسابان مهرماهمو شدم10،به به چه شود، دوستا لطفا کمکمم کنید که شدیدا نیازمند نصیحت های شما هستم، جرا من اینطوری شدم واقعا
    سلام
    روزی که وارد تیزهوشان شدین انگیزه کافی واسه رسیدن به رتبه علمی بالا رو داشتین یا نه؟

ایا انگیزه ای بوده که سرد شده باشه یا از اولش انگیزه خاصی نبود و فشار خانواده بر شما بود؟

بهرحال اینکه نصیحت خواستین من با نصیحت کردن خیلی میانه ای ندارم
    بر خلاف بعضیها که فکر میکنن اگه نوجوانها رو نصیحت کنن بزرگ میشن
    من ترجیح میدم با درک از شرایط نوجوانها راهنماییشون کنم و اگه همسالان من(پدر مادر شما) دارن اشتباه میکنن بی تعارف بگم که اشکال کار از کجاست

ببینین شما کاملا حق دارین که بخواین تفریح هم داشته باشین
    یکسره درس خوندن یا یکسره کار کردن باعث تحلیل قوای ذهنی میشه و نتیجه عکس میده

از طرفی رها کردن درس و اکتفا به نمره قبولی حداقلی هم نهایتا به زیان شماست
    الان در سن و سالی هستین که درس خوندن اولویت اوله و تفریح اولویت دوم
    تفریح و شادی هرگز نباید حذف بشن اما در صدر برنامه های شما هم نباس قرار بگیرن

شما غیر از ایام امتحان در بقیه تایم ها بین درس و تفریحاتتون یه موازنه برقرار کنین
    میتونین همینها رو به پدر مادرتون بگین
    بهشون توضیح بدین که در طی روز مثلا ۳ ساعت در منزل درس میخونین و بقیه ساعات روز رو بیرون به تفریحات مورد علاقتون با دوستاتون میپردازین

اما ایام امتحان دیگه شوخی بردار نیستن
    اون ایام رو بایستی به درس خوندن بگذرونین و مثلا هر ۲ ساعت به ۲ ساعت یک تایم نیم ساعته رو به استراحت در منزل برگزار کنین
    دیگه ایام امتحان وقت کافه رفتن و رفیق بازی کردن نیست

اما الان که هنوز به امتحانات پایان ترم وارد نشدین دلیلی نداره اینهمه فشار بر شما باشه
    حتی امتحانات تقویتی و میان ترم اگرچه مهم هستن اما دلیل بر حذف تفریحات بیرون از منزل نیستن(مگر شب امتحان)

در مورد نمره حسابان هم این نشون میده پایه شما قوی نیست
    بهترین کار اینه که در مورد درسی مثل حسابان فقط و فقط مساله حل کنین
    حتی مساله های تکراری..
    بزارین از طریق دست و حل کردن مساله ها مغزتون با محاسباتش اشنا بشه و به اصطلاح دستتون روون بشه
    من دبیرستان درس ریاضی و فیزیک نهایی همه رو بالای ۱۹ شدم
    دقیقا به این خاطر که مساله زیاد حل کردم
    شاید باورتون نشه اما واسه هر درسی ۳-۴ تا دفتر ۶۰ برگ مساله حل کردم
    حتی بعضیاشو اشتباه اما وقتی راهشو یاد میگرفتم همون مساله موردنظر رو بیش از ۱۰ بار درست حل میکردم

از طریق دستم مغز خودمو با فرمولها و محاسبات اشنا میکردم

جوری که سر جلسه امتحان دست من خودبخود مساله ها رو حل میکرد
    نیازی به فکر کردن نبود چون فکرها رو قبلا کرده بودم و مهارت رو به دستم انتقال داده بودم

نظر خودتون چیه؟
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42305
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام
    روزی که وارد تیزهوشان شدین انگیزه کافی واسه رسیدن به رتبه علمی بالا رو داشتین یا نه؟

ایا انگیزه ای بوده که سرد شده باشه یا از اولش انگیزه خاصی نبود و فشار خانواده بر شما بود؟

بهرحال اینکه نصیحت خواستین من با نصیحت کردن خیلی میانه ای ندارم
    بر خلاف بعضیها که فکر میکنن اگه نوجوانها رو نصیحت کنن بزرگ میشن
    من ترجیح میدم با درک از شرایط نوجوانها راهنماییشون کنم و اگه همسالان من(پدر مادر شما) دارن اشتباه میکنن بی تعارف بگم که اشکال کار از کجاست

ببینین شما کاملا حق دارین که بخواین تفریح هم داشته باشین
    یکسره درس خوندن یا یکسره کار کردن باعث تحلیل قوای ذهنی میشه و نتیجه عکس میده

از طرفی رها کردن درس و اکتفا به نمره قبولی حداقلی هم نهایتا به زیان شماست
    الان در سن و سالی هستین که درس خوندن اولویت اوله و تفریح اولویت دوم
    تفریح و شادی هرگز نباید حذف بشن اما در صدر برنامه های شما هم نباس قرار بگیرن

شما غیر از ایام امتحان در بقیه تایم ها بین درس و تفریحاتتون یه موازنه برقرار کنین
    میتونین همینها رو به پدر مادرتون بگین
    بهشون توضیح بدین که در طی روز مثلا ۳ ساعت در منزل درس میخونین و بقیه ساعات روز رو بیرون به تفریحات مورد علاقتون با دوستاتون میپردازین

اما ایام امتحان دیگه شوخی بردار نیستن
    اون ایام رو بایستی به درس خوندن بگذرونین و مثلا هر ۲ ساعت به ۲ ساعت یک تایم نیم ساعته رو به استراحت در منزل برگزار کنین
    دیگه ایام امتحان وقت کافه رفتن و رفیق بازی کردن نیست

اما الان که هنوز به امتحانات پایان ترم وارد نشدین دلیلی نداره اینهمه فشار بر شما باشه
    حتی امتحانات تقویتی و میان ترم اگرچه مهم هستن اما دلیل بر حذف تفریحات بیرون از منزل نیستن(مگر شب امتحان)

در مورد نمره حسابان هم این نشون میده پایه شما قوی نیست
    بهترین کار اینه که در مورد درسی مثل حسابان فقط و فقط مساله حل کنین
    حتی مساله های تکراری..
    بزارین از طریق دست و حل کردن مساله ها مغزتون با محاسباتش اشنا بشه و به اصطلاح دستتون روون بشه
    من دبیرستان درس ریاضی و فیزیک نهایی همه رو بالای ۱۹ شدم
    دقیقا به این خاطر که مساله زیاد حل کردم
    شاید باورتون نشه اما واسه هر درسی ۳-۴ تا دفتر ۶۰ برگ مساله حل کردم
    حتی بعضیاشو اشتباه اما وقتی راهشو یاد میگرفتم همون مساله موردنظر رو بیش از ۱۰ بار درست حل میکردم

از طریق دستم مغز خودمو با فرمولها و محاسبات اشنا میکردم

جوری که سر جلسه امتحان دست من خودبخود مساله ها رو حل میکرد
    نیازی به فکر کردن نبود چون فکرها رو قبلا کرده بودم و مهارت رو به دستم انتقال داده بودم

نظر خودتون چیه؟
    خیلی ممنونم،واقعا برام جالب بود که انقدر پشتکار داشتید منم حتما این کارو انجام میدم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

شما بهتره تو مدرسه نه پیش دوستانتون که خیلی زرنگ هستن و نمره بالایی میگیرن بشینید نه پیش دوستانی که خیلی خوش گذرون و اهل تقریح هستن، چون درسخونا روحیه و اعتماد به نفس شمارو میگیرن و اونایی که درس نمیخونن شمارو از درس خوندن دور میکنن
    دوم اینکه برای یادگیری بهتر درسا به نظرم کلیپ های اموزشی که تو اینترنت رایگان میزاره و کتاب های اموزشی و تستی رو بخونید ، چن پله که از سطح کتاب درسی بالاتر بلد بشید اعتماد به نفستونم بیشتر میشه ، علت اینکه حوصله درس خوندن ندارید اینه که فکر میکنید درسا سخته ، این ترس مانع یادگیریتون شده، وقتی با این فکر جلو برید که میخاین حتی فراتر از کلاس یادش بگیرید اینجوری انگیزه بیشتری پیدا میکنید،
    من خودم رشته تجربی بودم و بیشتر درسا حفظی و مفهمومی بود برای یادگیری این درسا همیشه شکل میکشیدم و تو شکلا خلاصه میکردم، مثلا مینوشت قلب دارای دهلیز راستو چپ و بطن راست و چپ، من شکلشو میکشیدم با کلی ذوق شوق رنگ امیزیشم میکردم ،یا ادبیات ، من تو یه برگه اسمه تمام شاعرا و نویسنده ها و کتابوشونو مینویشم و حفظ میکردم، یه برگه دیگه مخصوص کلمات مهم و سخت ، یه برگه مخصوص یه چیز دیگه ،اینجوری مطالبو دسته بندی میکردم، و هرروز تکرار
    باید برای یادگیری ابتکار به خرج بدین و لذت ببرید و کاغذ بهترین دوست شماست
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)